Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Підвищення рівня знань серед студентів і викладачів з безпеки хвостосховищ
та її законодавчий огляд в Україні
 


КРУГЛИЙ СТІЛ

Круглий стіл "Шляхи впровадження Директиви 2006/21/ЄС щодо поводження з відходами з добувної промисловості", який відбувся у Києві в готелі "Президент готель" 7 лютого 2017 року, був організований ТОВ "Екоплатформа" за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. Круглий стіл був покликаний об'єднати зусилля національних компетентних органів, операторів хвостосховищ, національних та міжнародних експертів для розробки стратегії компетентних органів щодо відповідних законодавчих питань та практичних шляхів імплементації положень Директиви 2006/21/ ЄС до законодавства України.

У зустрічі взяли участь представники трьох відповідальних міністерств, п'яти державних служб та інших компетентних органів, українського парламенту та компанії ДТЕК як промислового партнера проекту. Учасники Круглого столу обговорили документ "Аналіз відповідності українського законодавства вимогам Директиви 2006/21/ЄС щодо поводження з відходами добувної промисловості та Дорожньої карти з її імплементації в контексті підвищення безпеки хвостосховищ", розроблений

 

Під час двох дискусійних панелей відповідальні представники державних органів окреслили своє бачення імплементації Директиви 2006/21/ЄС в Україні. Друга дискусійна панель була зосереджена на методичній підтримці управління хвостосховищами з точки зору положень Директиви 2006/21/ЄС. Команда проекту представила методику підвищення безпеки хвостосховищ з урахуванням зауважень, отриманих від компетентних органів. Зворотний зв'язок та коментарі двох тренінгів, проведених в НГУ у жовтні та листопаді 2016 року, також враховувались при внесенні змін до української версії методики хвостосховищ, адаптованої для інспекційних органів.

Міністр навколишнього природного середовища та природних ресурсів України під час прес-брифінгу "Безпека хвостосховищ в Україні, європейські стандарти управління промисловими відходами" представив інтерактивну карту "Місця розташування багатотоннажних сховищ промислових відходів в Україні".

Резолюція Круглого столу об’єднала пропозиції компетентним органам влади, а саме Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, Міністерству екології та природних ресурсів України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Державній екологічній інспекції України, Державній Служба України з праці, Державна службі України з надзвичайних ситуацій.

Було рекомендовано переглянути пропозиції, викладені в документі "Аналіз відповідності українського законодавства вимогам Директиви 2006/21/ЄС щодо поводження з відходами добувної промисловості та Дорожньої карти щодо її реалізації в контексті підвищення безпеки хвостосховищ"; переглянути умови впровадження та внести відповідні зміни до Плану впровадження Директиви 2006/21/ЄС (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 346-р); розглянути можливість затвердити «Методологію комплексної оцінки безпеки об'єктів керування хвостосховищами» та подальшого її використання як нормативного або керівного документу щодо експлуатації об'єктів, де зберігаються відходи, та відповідного державного нагляду.

Новини на круглому столі та прес-брифінгу опубліковані на веб-сайтах Міністерства екології та природних ресурсів України, інформаційних агентств "ЗІК", "Главком" та інших.

 

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт