Владислав Власов:минулого тижня у м. Дубровнік (Хорватія) відбулася міжнародна гірнича школа DIM ESEE 2018, у якій мені випала честь приймати участь, та бути одним з представників нашого університету.
Це був неймовірний тиждень, повний знань та вражень. Ми мали можливість послухати лекції з теми deep mining, які вели професори з Австрійського, Польского та Словацького університетів. Також велика частина лекторів була з нашого рідного НТУ "Дніпровська Політехніка". Це безумовно викликає гордість за рідний університет, тому що наші викладачі показали високий рівень знання предметної області, та викладання англійською. Наші викладачі - найкращі.
Окрім лекцій, та розробки навчального проекту, на цій школі були прогулянки красивим та старовинним містом. Нічого красивішого та надихаючого, я в своєму житті ще не бачив. Такі подорожі - однозначно потрібні усім творчим людям, до яких відносяться і науковці.
Взагалі, участь у таких школах, я вважаю, є невід'ємною складовою розвитку аспірантів, та студентів, які мають бажання стати професіоналами свого діла, та бути на зв'язку з однодумцями усього світу. Тому, я закликаю не боятися, та приймати участь в подібних програмах та проектах.Добре, що переважно, інформація про участь знаходиться у вільному доступі в соціальних мережах, та інтернеті. Наприклад, інформацію про цю школу, я знайшову соціальній мережі фейсбук.
Особливо хочу виразити вдячність Роману Омеляновичу Дичковському за реалізацію та організацію цього проекту у рамках міжнародної програми HORIZON 2020. Також, хочу подякувати Юлії Миколаївні Пазиніч за супровід нашої групи та турботу. І звісно, я вдячний усій нашій делегації, яка за цей тиждень стала міцною командою.
Ілля Ткач. Закінчилась моя перша школа навчання за кордоном і я хотів би розповісти про враження, які у мене залишилися після даної поїздки. Перш за все – величезна вдячність нашим колегам-керівникам Роману Омеляновичу і Юлії Миколаївні, які дуже добре підійшли до питання організації, власне так само як і приймаюча нас сторона. Все було добре сплановано, тайм менеджмент був повністю дотриманий, що допомагало підтримувати позитивний настрій.
Завдяки гарній організації у нас так само був особистий час у дуже красивому місті Дубровник, який не може не приносити позитивних емоцій. Сніданки і вечері на березі моря, екскурсія по історичних місцях міста, виїзна екскурсія в курортне містечко - так само були включені в програму, і були відмінним доповненням до неї.
За ці 5 днів тематика яка була представлена в цьому році розкрилася для мене в набагато більш ширшому понятті, особливо завдяки груповим заняттям з учасниками різних країн в одній команді. Все було супер, даний проект не закінчується, і буде до 2020 року, так що закликаю всіх брати участь.
Всього найкращого і успіхів в майбутньому, адже така Школа дає багато можливостей.
Тетяна Сорока. Я дуже вдячна міжнародному проекту Горизонт 2020 і Роману Омеляновичу Дичковському за організацію Міжнародної гірничої школи, і так само Юлії Миколаївні Пазиніч за те що супроводжувала нас і завжди допомагала. Я впевнена що цей досвід стане в нагоді мені в подальшій науковій діяльності. Я дуже щаслива, що в мене була така можливість і я скористалася нею. Я дізналася багато нового в своїй сфері і не тільки, отримала нові знання европейського рівня, спілкувалася з іноземними колегами і завела багато друзів з різних країн. На рахунок самого місця проведення цієї школи хочу сказати що це найкраще де мені доводилося побувати, я просто насолоджувалася кожною секундою в Дубровнику, там зібрано все що треба для справжнього релаксу душі - гори, море, архітектура і все своєрідно і ні на що не схоже. Це той випадок коли поєднано прекрасне з корисним - лекції від висококваліфікованих професорів з різних країн Європи і чудове місце проведення цих лекцій. Майже весь день у нас займало навчання, але не дивлячись на це ми мали достатньо часу щоб купатися в морі, ходити на екскурсії і просто гуляти по місту. Підводячи підсумок я хочу сказати що наш університет надає величезну кількість можливостей для наших студентів, просто потрібно брати участь в них і тоді все вийде !!!
Ксенія Юрченко: хочу підвести підсумок моєї участі в міжнародній гірничий школі, яка проходила з 15 по 20 жовтня у Дубровнику. Насамперед виражаю вдячність організаторам проекту HORIZON 2020 в рамках якого проходила дана школа за прекрасну організацію школи. Пану Роману Дисковському - керівнику даного проекту в Україні, і взагалі завдяки котрому ми дізналися про цей проект та керівникам приймаючої сторони пані Сибілі Броєвіц і пану В'ячеславу Бохенку. Також велика вдячність куратору нашої групи пані Пазиніч Юлії за поміч у організаційних питаннях.
Під час школи були представлені висококласні та дуже цікаві лекції від професіоналів своєї справи з різних країн Європи, також була надана можливість попрацювати на практичних заняттях в міжнародній групі до якої нас включили й дали на опрацювання проблему, рішення якої ми шукали разом, а потім презентували нашу працю. Наукові школи це чудова нагода обговорити і подивитися під різним кутом на розвиток та вдосконалення гірничої справи! Не дивлячись на те, що заняття у нас проходили фактично з самого ранку до вечора ми мали можливість прийняти участь в екскурсії історичними пам'ятками чудового та мальовничого містечка на березі Адріатичного моря - Дубровник.
Закликаю всіх студентів не бійтеся приймати участь в міжнародних проектах адже вони поширюють наші горизонти, дозволяють отримати нові знання в нашій сфері діяльності та нав'язати контакти з іноземними колегами.
Наталія Коханська. В цьому році більшість моїх знайомих здивувалося моїй осінній подорожі до Дубровника, що в Хорватії. Прийшов час розповісти: «Це був масштабний конкурс від нашої Альма матер в якому брали участь всі бажаючі студенти, та про який я дізналась зі сторінки Романа Дичковськогов соціальній мережі, кожен з студентів мав можливість участі в конкурсному відборі на Міжнародну гірничу школу DIM ESEE 2018. Як студентці кафедри Програмного забезпечення комп’ютерних систем ця школа мені потрібна була для поглиблення знань в сфері гірництва, так якя маю проект: «Проведення навчань шахтарів з використанням технології віртуальної реальності GOOGLE VR» -цей проект допоможе новим спеціалістам побачити сферу своєї діяльності та пройти техніку безпеки не спускаючись до шахт.
Перемога в конкурсі, літакі ось ми в яскравому місті на березі Адріатичного моря, кожен день був чудовим, аЮлія Миколаївна Пазиніч зробила все для того щоб група студентівз різних кафедр та різного ступеня навчання відчувала себе як єдине ціле. Найбільша делегація з України та саме нашого Вишу, це дало можливість показати які ми всі різні, але такі чудові. Тиждень лекцій, групових занять та звісно перебування у дуже яскравому туристичному місті, надали можливість на тільки поглибити знання у сфері гірництва на достатньому для мого проекту рівні, але й можливість контактувати з моїми колегами з різних куточків світу. Неймовірна вдячність: Роману Омеляновичу Дичковскому - як розробнику цього проекту для нашої Альма матер, Юлії Пазичніч – як куратору групи, всій моїй кафедрі за розуміння, завідуючій кафедри ПЗКС Ірині Михайлівні Удовик за підтримку, а також моїм новим товаришам за чудове знайомство та компанію.
Кожен зі студентів має можливість прийняти участь в міжнародній програмі HORIZON 2020 і відкрити для себе щось неймовірне тому тільки вперед.