ESEE Міжнародна гірнича школа у Дубровніку
DIM 2018 – Розумний видобуток у глибоких шахтах
З 15 по 20 жовтня 2018 року
Міжуніверситетський центр Дубровнік, Хорватія
Європейський інститут інновацій і технологій (EIT) профінансував освітній проект «ESEE Міжнародна гірнича школа у Дубровніку» (абревіатура DIM ESEE) на суму 0,5 мільйонів євро в рамках програми KIC сировинні матеріали (KIC Raw Materials). Консорціум проекту складають вісім ключових вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів із регіону Східної і Південно-Східної Європи (ESEE регіон) з факультетом гірничої справи, геології та нафтогазопромислової справи (Загребський університет) в якості ведучого партнера.
Основною метою проекту є передача знань, а також зміцнення інноваційного потенціалу в галузях гірничодобувної промисловості, переробці та утилізації відходів. Це проект безперервного навчання, який буде здійснюватися в тісній співпраці з галузевими партнерами в усіх країнах консорціуму проекту. Протягом чотирьох років реалізації проекту, будуть розглянуті наступні основні теми:
-
2017 Організація безвідходного виробництва
-
2018 Розумний видобуток у глибоких шахтах
-
2019 Видобуток невеликого масштабу
-
2020 Повторне використання
ESEE Міжнародна гірнича школа у Дубровніку об'єднує міжнародних експертів в області сировинних матеріалів в серці регіону Східної та Південно-Східної Європи. В рамках тематичних семінарів і роботи проекту фокус спрямований на пряму передачу знань від відомих експертів до учасників, а також на створення відкритого діалогу між студентами, аспірантами, вченими, дослідниками, промисловістю та суспільством в цілому. Знання та навички, отримані в DIM, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності гірничих інженерів на ринку труда. Крім того, більш широка загальна освіта за темами видобутку і переробки, і, особливо, вдосконалення методів видобутку, що призводять до зниження впливу на навколишнє середовище, допомагають отримати більш широке визнання суспільством видобутку сировинних матеріалів і їх переробки. У довгостроковій перспективі програма призведе до збільшення сталої діяльності з видобутку і переробки, яка призведе до економічного зростання і створення робочих місць у відповідних країнах.
Споживання мінеральної сировини тісно пов'язане з технологічним удосконаленням та приростом населення на сучасному етапі розвитку суспільства. Із-за довготривалого видобування корисних копалин та вичерпання запасів на малих глибинах гірничодобувна діяльність перемістилася до більш глибоких горизонтів земної кори. На великих глибинах виникають все більш технічно складні гірничо-геологічні умови, а саме, газодинамічні та динамічні явища, вибухи газу, збільшення температури бічних порід, підвищення напруженості масиви тощо. Для задоволення потреб людства у ХХІ столітті, сучасні шахти вимагають нових інноваційних рішень та впровадження передових практик у технологічний процес. Крім цього необхідно встановлювати та запроваджувати екологічні, санітарні та стандарти, а також достосовувати правила техніки безпеки до нових техніко-технологічних реалій.
В рамках теми 2018 року Розумний видобуток у глибоких шахтах партнери проекту DIM ESEE обговорять ряд важливих питань: Що таке «глибока шахта»? Що таке «розумне (інтелектуальне) видобування»? Які основні питання виникають при виконанні гірничодобувних робіт на великих глибинах, і як пом'якшити / вирішити їх? Як можна зробити видобуток корисних копалин на глибоких шахтах більш «розумним (інтелектуальним)»?
-
Основні проблеми видобування корисних копалин на великих глибинах, включно із відсутністю докладного розпізнання та основних геологічних аспектів залягання родовища, управління запасами, економічні показники та фінансування розкриття глибоких горизонтів.
-
Управління гірським тиском: Глибоким шахтам характерна підвищена напруженість бічних порід, що призводить до складності управління гірським тиском, деформаціями, сейсмічними проявами, а також підтримкою виробок, запобігання впливу на інфраструктуру поверхні та інших негативних явищ пов’язаних із утворенням порожнин у масиві.
-
Управління безпекою праці, ризиками, високими температурами, забезпечення норм промислової санітарії а також вентиляції при гірничодобувній діяльності на великих глибинах
-
Виконання буро вибухових робіт (БВР) згідно до норм технічної експлуатації, протипожежного захисту, а також правил безпеки та промислової санітарії.
-
Розкриття глибоких горизонтів та особливості інфраструктури таких шахт з урахуванням: швидкої зміни гірничо-технічної ситуації із-за розвитку гірничих робіт (підготовчих та очисних), застосованого обладнання для видобування, відкачки води та вентиляції, а також енергозабезпечення усіх технологічних ланок таких шахт.
-
Відповідність представлених протягом тижня теоретичних матеріалів щодо виконання гірничих робіт на великих глибинах перевірятимуться представниками гірничодобувного комплексу, що виконують практичні роботи у таких гірничо-геологічних умовах. І, врешті-решт, представлені тематичні викладки будуть оцінюватися кваліфікованим журі.
Відвідайте наш веб-сайт: https://dim-esee.eu/
Зв'яжіться з нами
Загальні питання:
Асоц. проф. Vječislav Bohanek
Загребський університет
Факультет гірництва, геології та нафтової справи
вул. Pierottijeva 6, 10000 Загреб, Хорватія
Teл: +385 1 5535 863
E-mail: vjecislav.bohanek@rgn.hr
Асистент проекту
Mia Pavlica
Співробітник Управління міжнародної співпраці та проектів
Загребського університету
Факультет гірництва, геології та нафтової справи
вул. Pierottijeva 6, 10000 Загреб, Хорватія
Teл: +385 1 5535 711
E-mail: mia.pavlica@rgn.hr
Контактні особи партнерських університетів
|
Contact person
|
Монтануніверситет, Леобен (Montanuniversitaet Leoben)
|
Urlike Haslinger
Монтануніверситет, Леобен
Franz-Josef Strasse 18, 8700 Leoben, Австрія
Teл: 0043-664-808 98 7609
E-mail: Ulrike.Haslinger@unileoben.ac.at
|
Краківська гірничо-металургійна академія ім. С. Сташіца
(AGH University of Science and Technology)
|
Daniel Saramak
Краківська гірничо-металургійна академія ім. С. Сташіца
пр. Mickiewicza 30, 30-059 Краків, Польща
Teл: +48 12 617 45 59
E-mail: dsaramak@agh.edu.pl
|
Технічний університет м. Кошице, Факультет гірництва, екології, управління процесами та геотехнологій (Technical University of Kosice, Faculty of Mining, Ecology, Process Control and Geotechnologies)
|
Tomáš Pavlik
Технічний університет м. Кошице, Факультет гірництва, екології, управління процесами та геотехнологій
Letná 9, 04200 Кошице, Словаччина
Teл: +421 55 602 2410
E-mail: tomas.pavlik@tuke.sk
|
Словенський національний гірничий та цивільної інженерії інститут (Slovenian National Building and Civil Engineering Institute)
|
Ana Mladenovič
Словенський національний гірничий та цивільної інженерії інститут
вул. Dimičeva 12, SI-1000 Любляна, Словенія
Teл: +386 41 788 407
E-mail: ana.mladenovic@zag.si
|
Національний гірничий університет (National Mining University, NMU Ukraine)
|
Роман Дичковський
Національний гірничий університет
пр. Д. Яворницького, 19, 49600 Дніпро
Україна
Teл: +380985233306
E-mail: dichre@yahoo.com
|
Белградський університет – Факультет гірництва та геології (University of Belgrade- Faculty of Mining and Geology)
|
Zoran Gligorić
University of Belgrade- Faculty of Mining and Geology
Djusina 7, 11000 Belgrade, Serbia
Tel: 00381 64 1162360
E-mail: Zoran.gligoric@rgf.bg.ac.rs
|
Мішкольтський університет (University of Miskolc)
|
József Molnár
Мішкольтський університет
H-3515 Miskolc-Egyetemváros, Угорщина
Teл: (36)(30)537-5949
E-mail: bgtmj@uni-miskolc.hu
|